Ortaokul Öğrencilerinin Su Farkındalığı Eğitimi Araştırması

Projeye Katılım


Değerli Öğretmenler,

ProjectWET Etkinlik Eğitimine katılımınız için teşekkür ederiz. Bu eğitimle ilgili size aşağıda yardımcı olabileceğini düşündüğümüz bazı hususlarda açıklamalar yapacağız. Lütfen sonuna kadar dikkatli bir şekilde okuyunuz.

İletişim

Tüm öğretmenlerimizle projenin uygulama sürecine kadar elektronik posta hesapları üzerinden iletişim sağlanacaktır. Bu süreçte elektronik postalarınızı kontrol etmeyi, suprojesi@erdogan.edu.tr e-mail adresinin istenmeyen mail kutusuna düşmemesi için gereken önlemi almayı unutmayınız. Aksi takdirde size verilen süreler içerisinde yapılmayan her dönüt için yedek listesinde yer alan öğretmenlerle iletişime geçilecektir. Bunun yanında tüm sorularınız için öncelikle web sayfamızı ziyaret etmenizi, sonrasında maille iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Projenin uygulama aşamasında hızlı iletişim sağlayabilmek adına proje ekibi tarafından Whatsapp uygulaması üzerinden bir grup kurulacaktır. Öğretmenlerin bu gruba dâhil olmayı kabul etmeleri gerekmektedir.

Mali Konular

Bu proje TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim ve Uygulamaları kapsamında desteklenmektedir. Bu nedenle bu projede yer alacak olan tüm öğretmenlerin konaklama, iaşe ve proje süresince şahsi harcamalar dışındaki harcamaları proje bütçesinden karşılanacak olup, öğretmenler yalnızca proje merkezine gerçekleştirecekleri ulaşım ödemelerinden sorumludurlar.

Yakınların Katılımı

Bu projenin bütçesi yalnızca adı geçen ilgili öğretmenleri kapsamaktadır. Bu nedenle öğretmenlerin yakınları veya arkadaşları ile birlikte gelmeleri tüm sorumlulukları kendilerinin aldığı anlamına gelmektedir. Yani tüm konaklama, iaşe, ulaşım vs.den öğretmenin kendisi sorumludur. Konaklama merkezinde rezervasyonların yapılması yine ilgili öğretmenin sorumluluğunda olup, yer bulunamamasından proje ekibi ve konaklama merkezi sorumlu tutulamaz.

Yakınları ile proje merkezinde birlikte zaman geçirmeyi planlayan öğretmenlerin bunlar için ilgili programı ayrıntılı olarak incelemeleri ve ona göre planlama yapmaları gerekmektedir. İlgili programa riayet edilecek olup, etkinlikler esnasında hiçbir iznin veya aksamanın söz konusu olmayacağı bilinmelidir. Öğretmenle birlikte gelecek olan yakınların uzun süreler boyunca yalnız kalmayı göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Bu yakınlarla ilgili gelişebilecek hiçbir durumdan proje ekibi sorumlu tutulamaz.

Proje Merkezine Ulaşım

Projenin uygulama aşaması Rize Öğretmenevinde gerçekleşecek olup, buraya ulaşım iki şekilde gerçekleşmektedir. Bunlar kara ve hava yolu iledir. Hava yolu ile gelecek öğretmenlerin en yakın Trabzon Havaalanına inmeleri ve oradan Havaş servisini kullanarak merkeze gelmeleri gerekmektedir. Trabzon Havaalanına Türkiye’nin hemen her yerinden direkt ve aktarmalı tarifeli seferler mevcut olup en fazla uçuş süresi (direkt uçuş) 2 saat olarak tahmin edilmektedir. Trabzon Havaalanından Rize Öğretmenevi’ ne Havaş servisi ile varmak ise en fazla 90 dakika sürmektedir. Havaş servisi ile gelmeyi düşünmeyen öğretmenler için havaalanına en yakın otobüs işletmesi terminali taksi ile 5 dakika uzaklıktadır. Buradan kolaylıkla Rize’ye taşımacılık yapan Prenskale veya Ali Osman Ulusoy firmaları ile seyahat edebilirler.

Rize’ye kara yolundan seyahat edecek öğretmenler ise bulundukları ilden tercih ettikleri bir otobüs şirketi ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Rize Öğretmenevi, şehir merkezine çok yakın olup D10 karayolu üzerindedir. Bu nedenle her iki ulaşım şeklinde servislere binen öğretmenlerin Rize Öğretmenevinde ineceklerini belirtmeleri yeterlidir. Merkez yol kenarına yürüme 20 m mesafededir.

Proje Merkezinde (Rize Öğretmenevi) Konaklama

Tüm öğretmenler 1-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında Rize Öğretmenevinde ücretsiz olarak konaklayacaklardır. Her bir öğretmen için konaklama rezervasyonları proje ekibince yapılmış olup, kendilerinin ayrıca rezervasyon yapmalarına gerek yoktur. Proje bütçesi yalnızca proje tarihlerindeki konaklamayı kapsamaktadır. Bu tarihler dışındaki konaklama ödemeleri ve rezervasyonlar tamamen öğretmenlerin kendi sorumluluğundadır. Bu nedenle dileyen öğretmenler erken giriş yapıp, geç çıkış yapabilirler. Ancak proje süresince yapılan konaklamaların devamında gerçekleştirilecek konaklamalarda önden rezervasyon yapılmamışsa aynı odada kalma veya oda bulma garantisi verilmez. Konaklamalarda iki öğretmenin bir odayı kullanması şeklinde planlama yapılacak olup, yakınlarıyla gelecek öğretmenlerin bunu en geç iki hafta önceden kesin bir şekilde bildirmesi gerekmektedir. Proje merkezine en geç 2 Temmuz 2019 Salı günü saat 09:30 itibariyle varılabilir. Belirtilen süreyi aşacak olan öğretmenlerin tespit edilmesi halinde en yakın illerden yedek katılımcılar projeye dâhil edileceklerdir.

Tüm yukarıda verilen bilgiler ışığında hala açıklığa kavuşmadığını düşündüğünüz konular varsa bize lütfen elektronik posta adresimiz suprojesi@erdogan.edu.tr adresinden ulaşınız.

Rize’de görüşmek dileğiyle
Sevgiler, saygılar.
Dr. Öğr. Üyesi Nazihan URSAVAŞ
Proje Yürütücüsü